Zaloguj się do eSKOKSKOK PIASTSKOK Piast - Nowości

PRZELEWY Z ZAGRANICY W SKOK PIAST

Przelew wysyłany z zagranicy powinien zawierać następujące dane:

Adresat

  • imię, nazwisko i adres członka SKOK PIAST

Rachunek adresata

  • numer rachunku w formie IBAN, który składa się z dwuliterowego kodu Polski „PL” oraz numeru rachunku członka w SKOK np. PL23799999950123456789040001

Kod BIC

  • NBPLPLPW (międzynarodowy identyfikator-kod banku)

Tytułem

  • tytuł przelewu środków na rachunek członka SKOK

Kwota zlecenia jest automatycznie przewalutowywana. 
Na rachunek członka w SKOK wpływa kwota przelewu przeliczona na złote, pomniejszona o prowizję przysługującą z tytułu realizacji zlecenia płatniczego z zagranicy, zgodną z obowiązującą Tabelą Opłat i Prowizji SKOK PIAST. 

Poniżej przedstawiamy najczęściej zadawane pytania w sprawie przelewów zagranicznych:

Co to jest data waluty?

Data waluty to wskazana przez bank zagraniczny przyjmujący zlecenie płatnicze, data zaksięgowania przelewu na rachunku odbiorcy. Data waluty określana jest w momencie wysłania zlecenia płatniczego. Standardowo jest to drugi dzień roboczy od dnia złożenia wniosku o przelew.

W jakiej walucie i w jaki sposób przeliczane są przelewy z zagranicy?

Przelewy przeliczane (przewalutowywane) są na złote według kursu kupna walut obcych (euro, dolar, itp.), jaki obowiązuje w NBP w dniu daty waluty zlecenia płatniczego.

Czy można wysłać z rachunku w SKOK przelew za granicę?

Niestety, nie ma takiej możliwości. Na rachunek  SKOK można jedynie otrzymać przelew z zagranicy.
Aby wysłać pieniądze z Polski za granicę można skorzystać z usługi przekazów środków pieniężnych za pośrednictwem Western Union. Wysyłanie pieniędzy za pośrednictwem Western Union jest wygodne i szybkie (pieniądze są do odebrania już po kilkunastu minutach, a osoba przebywająca za granicą nie musi posiadać rachunku bankowego).

SKOK PIAST - Infolinia
SKOK PIAST - Formularz Kontaktowy
Wypełnij formularz kontaktowy, nasz specjalista skontaktuje się z Tobą.

Imię i Nazwisko:
Telefon:
E-mail:
Preferowany oddział:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez SKOK PIAST moich danych osobowych. Pełna treść klauzuli

SKOK Piast - Skokowicz

SKOK PIAST to instytucja samopomocy finansowej, niezwykle popularna wśród Polaków: w ciągu 20 lat działalności Spółdzielczych Kas Oszczędnościowych przystąpiło do nich ponad 2,5 miliona osób. Celem działalności SKOK jest gromadzenie funduszy swoich członków oraz udostępnianie im możliwości skorzystania z atrakcyjnie oprocentowanych lokat oszczędnościowych i tanich kredytów: SKOK to spółdzielnie prowadzące działalność non-profit. Tanie pożyczki gotówkowe, pożyczki hipoteczne, dostępne od ręki kredyty chwilówki czy atrakcyjnie oprocentowane lokaty oferowane przez SKOK to tylko niektóre z przyczyn sprawiających, że stale rośnie liczba naszych Klientów. Cieszymy się z tego, że spora ilość członków SKOK to osoby, którym naszą ofertę polecili znajomi. Zadowolenie naszych Klientów to dla nas priorytet. Przyjdź do SKOK PIAST, a nasi pracownicy z pewnością pomogą Ci uporządkować i poprawić stan Twoich finansów.